Nyitvatartás az őszi szünetben

Október 28. és november 3. között mindennap, hétfőtől vasárnapig nyitva lesz a Garat 9 órától 18 óráig. Malomtúrák is az őszi szünet minden napján indulnak: 10:00, 11:30, 13:30, 15:00-kor.
Október 28. és november 3. között mindennap, hétfőtől vasárnapig nyitva lesz a Garat 9 órától 18 óráig. Malomtúrák is az őszi szünet minden napján indulnak: 10:00, 11:30, 13:30, 15:00-kor.
Ír zenei hétvégénk alkalmából ismét ellátogatnak hozzánk zenész barátaink. Írországban tanultak, s bár ma már ki-ki a saját szülőföldjén tevékenykedik, évente egyszer összejövünk Orfűn, hogy három napig zenéljünk, és élvezzük a környék pompás levegőjét és vizeit (nem is beszélve a házi sörről).
„Azért szeretem ezt a helyet, mert igazi, őszinte, és nagyon sok szeretet van benne. Egy kis védett sziget számomra, ahova megnyugodni jövök”, jellemzi Nagy Sarolta az Orfűi Malmokat. Füzes Petrával nap, mint nap fáradoznak a Papírmalom magas színvonalú működésén és folyamatos fejlesztésén. Saci részt vesz minden olyan feladatban, ami a Papírmalom háza táján felmerül. Papírmerítő…
„Felraktuk a grafikai préseket egy kamionra, és hazaküldtem Hollandiából”, meséli Füzes Petra, hogy kezdte el gyűjteni a nyomdagépeket az éppen bezárt utrechti műhely technikusaként. A berendezés sok más mellett ma az orfűi papírmalom emeletén kialakított sokszorosító grafikai műhelyt gazdagítja. Petra vezeti a papírmalmot, ahol nem csak „használja”, hanem készíti is a papírt. Ismerkedj meg kollégáinkkal!
Két falat csupán, mégis benne van egy cukrász egész mestersége, gyakorlata. Kívül roppan, belül omlós. Izgalmas és váratlan szín- és ízkombinációkban hat leginkább az érzékszervekre. Minden kezdő cukrász megküzd vele, míg elkészíti első tökéletes példányát. Nem hiába örök és megunhatatlan kedvenc számunkra a macaron.
Füzes Petra egy kimagasló magyar művésszel, Néma Júlia Ferenczy Noémi-díjas porcelán és kerámia tervező képzőművésszel, a hazai és a nemzetközi kerámiaművészet meghatározó alakjával dolgozott együtt egy új, formabontó kiállításon.
„Szinte az egyetlen, az utolsó szegig átgondolt, működőképessé tett malom az orfűi az országban, ami még a kilencvenes években is őrölt”, emeli ki Balázs György néprajzkutató, a molinológia, azaz a malomkutatás tudományának egyik hazai képviselője. Neki köszönhető hogy a Papírmalomban korabeli mintára készült gépészeti berendezések dolgoznak. Balázs Györggyel az Orfűi Malommúzeum 50+1 éves jubileuma kapcsán…